SZKOŁA  PODSTAWOWA  NR 7
im. Adama Mickiewicza
w Rudzie Śląskiej
ul. 1 Maja 173

Wyniki konkursu plastycznego pt. "Najpiękniejsza maska karnawałowa" dostępne w dokumencie poniżej.

Aby pobrać plik kliknij tutaj.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

...A  W  ŚWIETLICY...

Świetlica  szkolna  działa  w  godzinach:    7.00 - 16.35
Pomieszczenia  świetlicowe i ich wyposażenie  zapewniają dzieciom możliwość:
- odpoczynku po zajęciach lekcyjnych,
- dobrej zabawy z rówieśnikami
- nauki i odrabiania zadań domowych pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

Na zajęcia świetlicowe mogą uczęszczać dzieci zapisane przez rodziców lub doraźnie
na pisemną prośbę rodzica.
Celem pracy naszej świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki wychowawczej uczniom naszej szkoły w zależności od ich potrzeb.
W ramach organizowanych zajęć
staramy się stworzyć warunki do dobrej zabawy
oraz wypoczynku, wspomóc naszych uczniów w odrabianiu zadań domowych oraz rozwijać dziecięce myślenie, spostrzegawczość, koncentrację, uwagę jak i zdolności manualne.
W czasie pobytu dzieci w świetlicy zapewniamy im fachową opiekę w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu. Wychowawcy świetlicy poświęcają dużo uwagi na wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania oraz wyrabiania umiejętności nawiązywania prawidłowych kontaktów z rówieśnikami.

Dbamy o to, by nasi uczniowie nawet poza lekcjami korzystali z dostępnych w naszej szkole monitorów oraz tablic interaktywnych. Na dzisiejszych zajęciach bawiliśmy się w kalambury w nowoczesnej odsłonie. Dzieci radziły sobie doskonale, bawiąc się i ucząc jednocześnie.

przykladowa grafika przykladowa grafika przykladowa grafika przykladowa grafika przykladowa grafika przykladowa grafika
1 2 3 4 5 6

W ramach innowacji pedagogicznych od zeszłego roku uczestniczymy w wymianie korespondencji międzyświetlicowej. Projekty wymiany pocztówek oraz listów zostały zainicjowane przez nauczycieli naszej szkoły. Cieszymy się, że dołączyło do nich ponad 60 szkół z całej Polski. Dzięki wymianie nasi podopieczni mają okazję zapoznać się z dawno zapomnianią formą korespondencji. Ponadto uczą się adresowania oraz redagowania listów
i pozdrowień.

Na naszych zajęciach nigdy nie jest nudno. Każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Od zeszłego roku w ramach zajęć świetlicowych dzieci biorą udział w warsztatach origami płaskiego. Od początku tego roku szkolnego prowadzimy również warsztaty quillingu. Obie formy papieroplastyki spotkały się z entuzjazmem naszych wychowanków.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych prac naszych zdolnych uczniów.

przykladowa grafika przykladowa grafika przykladowa grafika
1 2 3 4 5 6 7 8 9

KONKURS! Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejsza maska karnawałowa". Szczegóły konkursu dostępne w dokumencie poniżej.

Aby pobrać plik kliknij tutaj.

Z dumą informujemy, że dzięki pracy i kreatywności naszych uczniów i wychowawców świetlicy, nasza świetlica szkolna zdobyła certyfikat Świetlicy Szkolnej jako przestrzeni dla edukacji, rozwoju i zabawy. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy wyróżnienie na skalę ogólnopolską.

Staramy się codziennie spędzać chwilę z książką. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach czytelniczych w różnych, ciekawych formach. Stale poszerzamy nasz księgozbiór i staramy się sprostać oczekiwaniom naszych wychowanków. W ubiegłym roku wzięliśmy udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady.

W roku szkolnym 2018/2019 kontynujemy realizację projektu Klub Gier Planszowych. Poprzez udział w grach planszowych uczniowie nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałać w grupie i przestrzegać określonych reguł. Rozwijają sprawność motoryczną, uczą się refleksu, spostrzegawczości, orientacji przestrzennej. Ponadto gry planszowe są świetnym treningiem pamięci i koncentracji.

W listopadzie 2018 obchodziliśmy w naszej społeczności świetlicowej andrzejki. Starając się przekazywać uczniom nasze polskie tradycje, zorganizowaliśmy zabawę. Nie obyło się bez wróżb i konkursów. Śmiech i radość nie miały końca.

Aby w naszej świetlicy było przyjemnie oraz aby wszyscy czuli się bezpiecznie, stosujemy się do ZASAD AKTYWNEGO ŚWIETLIKA, które są dostępne dla wszystkich oraz często przypominane :)

Zespół wychowawców świetlicy SP7.
Prawa do fotografii zastrzeżone.